Maximum rugalmasság, amelyet adatgyűjtő nyújthat
Ismerje meg az imc ARGUSfit rendszert - nagy teljesítményű, ultra-kompakt és rugalmas DAQ rendszert - , amelyhez könnyedén illeszthet modulokat a klikk mechanizmusnak köszönhetően.A nagy csatornasűrűségnek, kompakt kialakításnak és PC független működésének köszönhetően precíz méréseket tesz lehetővé számos alkalmazási területen: a prototípus vizsgálatoktól a gépek állapotfelügyeletéig.
imc ARGUSfit - Kiemelkedő tulajdonságok
A moduláris kialakításnak köszönhetően a DAQ rendszer bővíthető precíziós analóg merőmodulokkal és terepibusz interfészekkel, mint például CAN/CAN-FD. Ez a modularitás garantálja azt a rugalmasságot, amelyre a nap mint nap változó feladatok esetében szükségünk lehet. Az adat forrásától függetlenül a mintavétel időszinkronizált, legyen szó analóg vagy digitális jelről, terepi buszról származó adatról, videó vagy hangfelvételről. Az imc Argusfit 5MS/s összesített mintavételre képes, illetve a mért adatok valósidejű, PC-től független tárolására és feldolgozására.
Ideális rendszer minden mérési feladathoz
Az imc ARGUSfit moduláris kialakításának köszönhetően a tesztmérnökök bármikor átalakíthatják mérőrendszerüket kábelek és szerzámok nélkü, egyszerűen a modulok összepattintásával és kioldásával. Az imc ARGUSfit gyors moduljai 500 kHz csatornánkénti mintavételi frekvenciát is lehetővé tesznek, amely különösen alkalmas rezgések, gyorsulások, hang és feszültségjelek mérésére. Mindemellett az imc CANSASfit mérőmodulok is illeszthetőek az imc ARGUSfit központi egységéhez ha lassabb jelek mérése lenne szükséges, mint például hőmérsékletek. A rendszer rugalmasságát erősíti, hogy nem csak összeépítve de térben szétosztva is használható. Az imc ARGUSfit analóg és terepibusz modulok összeköthetőek a központi egységgel optikai kábelek segítségével, amelynek köszönhetőek akár több száz méterre is lehetnek egymástól, mégis 100%-ban ellenálló a kommunikáció az elektromágneses zavarokkal szemben. A rendszerhez csatolt imc CANSASfit modulok is szétoszthatóak, ezesetben a CAN kommunikáció mellett a tápfeszültség is egyetlen kábel segítségével megvalósítható.
Az ultra-kompakt és robusztus házkialakítás lehetővé teszi az imc ARGUSfit használatát olyan gépeken és rendszereken is, ahol kevés hely áll rendelkezésre de nagy csatornaszám szükséges a feladat teljesítéséhez. A PC független működésének köszönhetően alkalmas 24/7 mérési feladatok ellátására, monitoring feladatokra és járműveken végzett adatgyűjtésre.
Mérnökök és technikusok egyaránt értékelik az olyan adatgyűjtő rendszereket, amelyek bármikor tökéletesen hozzáilleszthetőek a nap mint nap változó feladataikhoz. Egy gyakori probléma és hibaforrás a modulokat összeköző kábelek meghibásodása. Mi az imc-nél figyelünk ügyfeleink visszajelzéseire és kívánságaikat innovatív megoldásokkal váltjuk valóra, ilyen például a modulok összeillesztését szolgáló klikk mechanizmus. Ez a mechanizmus lehetővé teszi az egyes modulok mechanikus, elektromos és adatbusz összeköttetését szerzámok és kiegészítő kábelek nélkül. Viszlát szükségtelen kábelek - Isten hozott klikk mechanizmus!
Szoftver: Felhasználóbarát és könnyen használható
Az átfogó és intuitív imc STUDIO szoftvernek köszönhetően az imc ARGUSfit eszköz könnyen felkonfigurálható és összetett mérési feladatok is gyorsan elvégezhetőek. Az imc STUDIO segítségével a teljes mérési folyamatot kézbentarthatja, legyen szó az imc ARGUSfit, mint feketedoboz használatáról vagy több száz csatorna méréséről esetleg egy tesztfolyamat vezérlőfelületéről, az imc STUDIO magában foglal minden szükséges funkciót az adatgyűjtéstől a megjelenítésen át a kiértékelésig, illetve automatizálásig.
Az imc bemutatja az imc ARGUS rendszerhez alkalmazható, 24/7 felhőszolgáltatáson alapú érzékelő adatbázist, amely elérhető okostelefonról (iOS és Android), illetve összeköthető az imc STUDIO mérőkörnyezettel. Az új érzékelő adatbázis a következő előnyoket kínálja:
- Érzékelők és mérési pontok kezelése:
A skálázás és kalibrációs információk mellett a rendszer elmenti az adatgyűjtő rendszer beállításait is, mint például a mérési mód, mérési tartományok, szűrők és mintavételi frekvenciák. - Érzékelők azonosítása a műszerezési folyamat során:
Okostelefon segítségével vezeték nélküli RFID/NFC jelölők, QR kódok ls vonalkódok segítségével. Lehetséges egy mérési ponthoz több cimke hozzárendelése is, így az ahhoz tartozó érzékelő, csatlakozó és kábel is könnyen azonosítható akár bonyolult kábelkötegek és hosszú vezetékek esetén is. - Mérőrendszer beállítása egyszerű drag & drop módszerrel:
Egy pontosan meghatározott érzékelőt rendel hozzá az adatgyűjtő csatornájához. A rendszer ellenőrzni, hogy a kiválasztott érzékelő kompatibilis-e a mérőcsatornával, amelyhez a hozzárendelés történik és csak megfelelőség esetén engedélyezi.
Ez a megközelítés számos segítséget kínál a felhasználónak:
- Rendkívül egyszerű telepítési és konfigurációs folyamat.
- Elkerülhetőek a hibák és biztonságos nyomonkövetést tesz lehetővé.
- Elkülöníti az érzékelő managemenet folyamatot és a méréselőkészítési folyamatot a gyakorlati műszerezéstől és installációtól
- Kényelmes, központosított és több-felhasználós érzékelő kezelés beleértve a kalibrációs adatokat és azok érvényességének nyomonkövetését.
Mindez a korábbi TEDS technológiával szemben teljesen független a TEDS technológiával kompatibilis adatgyűjtőktől és érzékelőktő: minden információ hozzáférhető az érzékelő fizikai csatlakoztatása és speciális hardverek nélkül.
Az imc SIMPLEX négy elemből épül fel:
- Felhőalapú adatbázis
- Asszisztens felület
- Mobile app
- imc STUDIO plug-in
A web alapú adatbázisban tárolhatóak és szerkeszthetőek az érzékelők paraméterei. A bejegyzést az imc SIMPLEX Wizard, vagyis egy böngéső alapú GUI segítségével hozható létre, amely bármilyen internettel rendelkező eszközről elérhető. Ezen a felületen a felhasználó létrehozhat, szerkesztheti és rendezheti érzékelőit. A környezet tartalmaz logikát, amely felismeri, hogy az adott érzékelővel és beállításokkal melyik mérőkártyák kompatibilisek.
Az iIO és Andriod alapú mobilalkalmazás a szenzorinformációk beolvasására és adatbázisból történő kinyerésére használható. Az érzékelőket QR kód és RFID alapján azonosítja, és ezáltal segíti a mérőrendszer telepítését.Több cédula egyidejű használata az érzékelőn, illetve a csatlakozókon megkönnyíti a helyes bekötést még akkor is ha nagy távolságokról vagy sok párhuzamos vezetékről van szó. Az alapvető szenzorinformációk mellett az appal megjeleníthetők egyéb kiegészítő információk, mint például az adatlapok, PDF dokumentumok vagy képek és beszerelési utasítások.
Az imc STUDIO plugin teszi teljessé az imc SIMPLEX funkcióit és munkafolyamatát: összeköti az adatgyűjtőrendszer mérőkörnyezetét mind az imc SIMPLEX felhőalapú adatbázisával, mind a mobil alkalmazással. A közös felhasználói fióknak köszönhetően az okostelefon segítségvel azonosítható az érzékelő, amelynek paraméterei egyből megjelennek az imc STUDIO-ban és könnyedén hozzárendelhetőek egy kompatibilis mérőcsatornához drag & drop technológiával. A folyamat során a csatona minden paramétere automatikusan beállítódik, nincs szükség manuális állítgatásra és kalibrációs adatok gépelgetésére. A folyamat nem csupán gyors de biztonságos és hibabiztos is az ellenőrző logikának köszönhetően, amely csak kompatibilis szenzorokat enged a csatornákhoz rendelni.
Valósidejű adatkiértékelés a műszeren
Végezzen számítások még a mérés közben.A beágyazott rendszeren futó imc Online FAMOS programkörnyezetnek köszönhetően számolhat és kiértékelhezi mérési adatait a folyamatban lévő méréssel párhuzamosan. Használja a kényelmes asszisztens funkciót a saját valósidejű analíziséhez: egyszerű drag & drop módszerrel adja hozzá függvényeket a kódhoz a matematikai függvénytárból. A függvénykönyvtár számos lehetőséget kínál: statisztikai függvények, FFT számítások, osztály és rendanalízis függvényeket. Ez lehetővé teszi, hogy programozás nélkül, egy saját kiértékelő algoritmust hozzunk létre.
Ennek köszönhetően már a mérés vége előtt letisztult képet és eredményeket kaphatunk a folyamatban lévő tesztünkről. Például egy tesztvezetés során közvetlen visszajelzést kaphat a sofőr a manőverek sikerességéről és szükség esetén azonnal korrigálhatja az esetleges hibás manővereket.
Gépek és berendezések felügyelete
Drága és biztonságkritikus berendezések esetében, mint például szélerőművek, turbinák és armatúrák, a folyamatos felügyelet elengedhetetlen. Ez a feladat magas követelményeket támaszt a méréstechnikával szemben, különösen a megbízhatóság és hibamentes működés az elvárás. Az imc ARGUSfit valósidejű számítási képességeinek és PC független, 24/7 műkődési módjának köszönhetően tökéletesen megfelel ezeknek a követelményeknek.
Az imc Online FAMOS valósidejű számítási platform alkalmassá teszi az ARGUSfit rendszert az adott berendezés kritikus változóinak önálló és folyamatos felügyeletére. Ez lehetővé teszi a hibák korai felismerését és proaktyv kezelését. Mindemellett az ARGUSfit mérőmoduljai optikai kábelek segítségével térben szétoszthatóak, amely immunis az elektromágneses zavarokra hosszú kábelek esetén is. Ennek köszönhetően egyetlen adatgyűjtő segítségével egy nagy kiterjedésű berendezés vagy több helyszín is megfigyelhető.
Prototípus tesztelés
Függetlenül attól, hogy autó, motor, munkagép vagy elektromos bicikli prototípusát teszteljük gyakori kihívás az adatgyűjtő rendszer felszerelése. Az ARGUSfit kompakt méretének magas csatornaszám sűrűségének köszönhetően ez a feladat könyebb mint eddig valaha. 100 hőmérsékletmérő csatorna esetén a rendszer mérete nem haladja meg egy cipősdoboz méretét. Az önálló működés lehetővéteszi a mért adatok közvetlen mentését SD kártáyra, vagyis a mérés során nincs szükség számítógépre. Mindemelett a GPS kapcsolatban köszönhetően pozícióadatok, távolságok és sebességek is folyamatosan rögzíthetőek.
Az eszközhöz illeszthető szünetmentes tápegység modul védi mérését és adatait a váratlan tápkiesésektől: 30 másodperc tápfeszültségkiesés után a rendszer szabályozottan, az adatcsomagokat lezárva kapcsol ki.
Az imc ARGUSfit további előnye, hogy a terepi buszok, például a CAN-FD interfész is egy klikk mechanizmussal illeszthető modul. Ez lehetővéteszi az analóg érzékelők jelei mellett a jármű adatbuszról történő adatok rögzítése. Ez az átfogó adatrögzítés és analízis mélyebb betekintést kínál a prototípus működésébe. Az ARGUS rendszer ilyenfajta bővítési lehetősége különösen előnyös olyan feladatok esetében ahol a növekvő tesztkövetelmények egyre több busz interfészt igényelnek. A CAN interfészmodulok szintén térben szétoszthatóak optikai kábelek segítségével és így közelhelyezhetőek a jelforráshoz majd EMI és sávszélesség problémák nélkül továbbíthatóak az adatok a központiegységbe. Az imc ARGUSfit segíti a járműfejlesztést a fejlődési lehetőségek gyorsabb azonosításában és értékes információkat szolgáltat a termék későbbi fejlesztéséhez.
Zaj és rezgésmérés
A rezgések és ütések jellemzően nem kívánatosak a járművekben, gépekben, illetve berendezésekben, mivel megterhelik a szerkezeteket és az anyagokat, idő előtti kopáshoz vezetnek, és súlyos károkat okozhatnak. A termékfejlesztés során felmerülő problémák minimalizálása vagy működés közbeni felügyelete érdekében elengedhetetlen a pontos rezgésmérés: lehetővé teszik a rezonanciafrekvenciák meghatározását, az anyagfeszültség értékelését és az élettartam becslését.
Az imc ARGUSfit alacsony zajszintű ICP adatgyűjtő modulja, amely csatornánként akár 500 kHz-es mintavételi frekvenciát kínál, ideális megoldást biztosít többcsatornás rezgésmérésekhez. Még több száz méteres távolságok esetén is használhatja a rendszert átfogó mérések elvégzésére a térben szétosztható buszrendszernek köszönhetően. A professzionális NVH elemzési funkciók további támogatást nyújtanak és megkönnyítik a vizsgálati eredmények kiértékelését.
Az imc ARGUSfit-tel egy olyan eszköz áll rendelkezésére, amellyel hatékonyan rögzíthetőek és elemezhetőek az ütések, rezgések és zajok. Ennek köszönhetőek lehetséges a problémák korai szakaszban történő azonosítása, a megfelelő intézkedések megtétele, valamint a fejlesztés alatt álló termékek és rendszerek megbízhatóságának és élettartamának javítása.